Zdecydowały rzuty karne - gigantyczne emocje podczas meczu narodowej reprezentacji Chorwacji z narodowym zespołem Brazylii!

Zdecydowały rzuty karne - gigantyczne emocje podczas meczu narodowej reprezentacji Chorwacji z narodowym zespołem Brazylii!

Porażka drużyny Brazylii - narodowa drużyna Chorwacji wystąpi w 1/2 finału światowych mistrzostw!

Rozgrywane w Katarze światowe mistrzostwa małymi krokami zbliżają się do zakończenia. Ćwierćfinałowe mecze, których wygrani wystąpią w 1/2 finału światowych mistrzostw rozgrywane były w trakcie ostatniego weekendu. Sporo piłkarskich sympatyków musiało już się pogodzić z tym, iż ich kadra musiała pożegnać się z szansami na wygranie tytułu mistrzowskiego. Jednak pozostaje śledzić mundial do ostatniej minuty i oczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia a także ekscytować się fantastycznymi golami. Na pewno brazylijska drużyna narodowa była jednym z faworytów do wygrania tytułu mistrzowskiego. Mogło się wydawać, że po wygranej z narodową drużyną Korei Południowej wszystko zmierza w idealnym kierunku, jednak wówczas przyszedł czas spotkania z Chorwacją. Piłkarze narodowej drużyny Chorwacji zafundowali bardzo ciężkie warunki dla narodowej drużyny Brazylii podczas tego spotkania.

Od początku tego pojedynku narodowa reprezentacja Brazylii miała kłopot z kończeniem ofensywnej akcji celnym strzałem na bramkę. Chorwaccy piłkarze fenomenalnie grali w grze defensywnej, ale od czasu do czasu potrafili postraszyć składnymi kontrami. Arbiter meczu nie miał wyboru i po czasie regulaminowym musiał zaprosić zawodników obu reprezentacji na dodatkowy czas gry. Kibice futbolu obecni na trybunach byli zadowoleni z przebiegu spotkania. W ostatniej minucie pierwszej części reprezentacja Brazylii wysunęła się na prowadzenie w efekcie trafienia Neymara. Wydawało się wtedy, iż już jest pozamiatane i Brazylijczycy mogą rezerwować miejsca na starcie półfinałowe. Jednakże w trakcie drugiej połowy dogrywki 4 minuty przed końcowym gwizdkiem do siatki trafili piłkarze reprezentacji narodowej Chorwacji, doprowadzając tym sposobem do karnych. Zespół Chorwacji w wykonywaniu jedenastek posiada spore doświadczenie i w tym przypadku było to widoczne. Graczom reprezentacji Brazylii zabrakło doświadczenia podczas wykonywania jedenastek, a dzięki temu bramkarz Chorwacji bez żadnego problemu dwa obronił. Z kolei drużyna narodowa Chorwacji nie pomyliła się ani razu i takim sposobem zagwarantowała sobie kwalifikację do półfinału mistrzostw świata w Katarze. Przeciwnikiem narodowej reprezentacji Chorwacji będzie rozpędzona reprezentacja narodowa Argentyny, która w ćwierćfinałowym starciu pokonała także po serii karnych Holandii.

Chmura tagów

Zostaw komentarz

Brak kometarzy