Jakie funkcje pełni dno miednicy?

Jakie funkcje pełni dno miednicy?

Warto wiedzieć, że mięśnie dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to niezwykle istotna partia mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie utrzymują też w prawidłowej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne oraz sprawne, każdy z nas powinien zatroszczyć się o to, aby nie były zbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za utrzymanie moczu w pęcherzu a także określonych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się także ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w absolutnie profesjonalny sposób bardzo staramy się osiągać jak najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego typu trudnościach niezwykle istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej,, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Na leżąco, na siedząco jak i na stojąco również istnieje możliwość wykonywania ich. Należy prowadzić kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Podczas gdy dojdziemy do efektywności, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy właściwie w każdej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu bądź też siedząc przed komputerem. Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy