Trzynaste zwycięstwo Verstappena w obecnym sezonie - RB Racing zdobywa tytuł mistrzowski zespołów w Formule 1!

Trzynaste zwycięstwo Verstappena w obecnym sezonie - RB Racing zdobywa tytuł mistrzowski zespołów w Formule 1!

Zwycięstwo podczas Grand Prix na torze w Austin i tytuł mistrzów świata dla RB Racing - dominacja całkowita Verstappena!

Z pewnością z tego, iż trwający aktualnie sezon Formuły 1 powoli zbliża się ku końcowi, nie czują zadowolenia wielbiciele sportów motorowych. W ubiegły weekend poznaliśmy wszystkie najbardziej istotne rezultaty tego sezonu. Zespół RB Racing po trwającej 9 lat dominacji Mercedesa zdołał zdobyć tytuł mistrzowski konstruktorów. Trwający w tej chwili sezon jest dla zespołu RB Racing niezwykły pod wieloma względami i nie da się tego ukryć. Najpierw warto mieć na uwadze to, w jak niesamowitej formie znajduje się aktualnie Verstappen. Mistrz świata Formuły 1 z ubiegłego sezonu zapewnił sobie kolejny tytuł z kolei podczas rundy w Japonii. W chwili obecnej ma możliwość doszczętnie skupić się na łamaniu następnych rekordów. Triumf w trakcie niedzielnego wyścigu doprowadził do tego, iż Max Verstappen wyrównał rekord ilości zwycięstw podczas sezonu.

Na ten moment ten rekord wynosi trzynaście wygranych, ale Max Verstappen ma możliwość, żeby znacznie go poprawić. Pozostały trzy rundy do finiszu sezonu reprezentant Red Bull Racing może spokojnie wygrać każdy. Podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych Verstappen po raz kolejny udowodnił, dlaczego jego przewaga w tym sezonie jest tak wielka. Kierowca Red Bull Racing jeździ doskonale i w dodatku w ciężkich warunkach potrafi sięgnąć po zwycięstwo w wyścigu. Początek wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych był dla Holendra fantastyczny. Tuż przed pierwszym zakrętem dał radę ominąć Sainza i miał możliwość, by zwiększać swoją przewagę nad pozostałymi kierowcami. W trakcie pobytu w boksie nastąpił problem przy podmianie opon i Verstappen utracił sporo czasu. Wyglądało na to, że z tego skorzysta posiadacz siedmiu tytułów mistrzowskich Hamilton, który wskoczył na 1 miejsce. Jednak Verstappen nie miał zamiaru się poddawać i zdołał dogonić Hamiltona, a następnie go wyminąć. Holenderski kierowca w końcowym rozrachunku triumfował w wyścigu o Grand Prix USA, na drugim miejscu był Lewis Hamilton Hamilton, a na najniższym stopniu podium Leclerc z ekipy Ferrari.

Chmura tagów

Zostaw komentarz

Brak kometarzy